Перший Національний Український Конгрес

Увійти
.

«Чи личить нам кільце в носі?». Юлія Федорова

  • Опубліковано в Статті

Вчора прочитала в якомусь коменті таку думку, що "ми живемо в епоху постправди". 

Тут всплили в пам'яті слова когось з адміністрації Трампа, що "цей факт відображає одну із правд", не дословно, але щось таке було на початку його каденції.

І дійсно, спостерігаючі за висловлюваннями людей на Фейсбуці, за тим як вони генерують пояснення, роз'яснення, виправдання факту, який не вписується в їх картину світу, складається враження, що істини не існує, що істина - ніщо, а трактування - все.

Та це не так. Істина завжди існує, тільки вона захована. Просто зараз час і розвиток технологій вимусили віднайти інші засоби приховування правди.

Як це робилося раніше? Гріф секретно, мовчання, покарання за розголошення. Давайте згадаємо, як це працювало раніше. Хто жив в совке в усвідомленому віці, мають це пам'ятати. Був повштовх - страх, кдб, перший відділ. Далі хвилі шли по суспільству - про це не можна говорити, тихше, нічого не було... Згадайте, скільки людей писали, що баба з дідом нічого не розповідали про голодомор, чи ГУЛАГ бо не можна було. Та думаю, що і в багатьох моїх читачів були такі баба чи дід. В мене - були. Тобто суспільство на деякому етапі генерувало це мочання самостійно.

Але зараз все змінилося. Так, звісно, є Північна Корея і Куба. Та будемо реалістами. Спинити розповсюдження інформації більше неможливо (хоча елементи замовчування, як технологія обману, використовуються доволі широко в ЗМІ України). А оскільки діяльність людей, які обіймають владу в Україні нечесна і правду треба приховувати, а примусити до тотального мовчання не виявляється можливим, треба знайти інші засоби. І воні знайдені. Інформаційний шум і маніпуляції. Це ті засоби, що на поверхні, думаю, їх багато насправді, та ці дуже наочні.

Інформаційний шум дуже примітивний, але дієвий спосіб. Ми спостерігаємо його постійно. Щось, що відбувається чи сталося чи планується треба прикрити - "випадково" трапляється гучна подія і всі голови повертаються у той бік.

А от маніпуляція - це шедевр. Сатанінський шедевр. Багатогранний, багатофункційний. Смак ще в тому, що якщо людина навіть дивиться маніпуляцію, вона її не бачить, не усвідомлює. А якщо і усвідомлює, то вмикається природний психологічний захист - мною ніхто не може маніпулювати, я самостійна особистість, - і людина починає обговорювати явно маніпуляційну новину, як справжню, відкидаючі те, що йому це підсунули конкретні виконавці, які мають свої конкретні цілі. 
І мало того, людина сама починає придумувати пояснення і захищати цю маніпуляцію, вигадуючі самі фантастичні теорії. Я теж попадалася на це не раз, і сама видумувала теорії, було таке. Та більше не хочу. А ще я хочу, дивлячись на лавину слів, речень, новин, подій, теорій, пояснень і пошуку мотивів, не опинитися під цією лавиною і не докопуватися день і ніч з надзусиллями до правди. Бо правда завжди є. Я хочу навчитися стояти і щоб цей потік, яким би брудним він не був, не міг приховати від мене правду.

Тож, пропоную, не собачитися один з одним в коментах, доводячі негідник портнов чи ні. Пропоную повернутися в дитинство і почати навчання ігровими методами. Давайте пограємо в лего чи пазли для дорослих? Поскладаємо логічні ланцюги?

Отже.
Ланцюг #1.

Дано: медведчук - ворог України, ім'я табуіровано в ЗМІ, кожне відвідування України відбувається майже таємно, вимоги свідомих громадян до негайного арешту, обурення перебуванням в мінській групі.
Мета публічна: медведчук - український політик.

Мета справжня: абсолютна монополізація всього енергоринку України і, як наслідок, фактичне керівництво країною (думаю, на першому етапі, а на другому - розмивання і згортання державності країни, як з Белорусією).

Як втілилася публічна мета:
Скандал з фільмом про Стуса - всі заговорили про медведчука - його ім'я вкинуте в інфопростір - поява в студії (ім'я вже на слуху, вже в обороті) - членство в українській партії - поява на тв, як члена партії, в оточенні соратників - покупка тв каналів - реклама по тв: медведчук українській політик.

Як бачимо, засобом просування в інфопростір може бути дуже негативний кейс, але це нам він здається негативним. Насправді, це була точно розрахована операція, яка маніпулювала не тільки нашою свідомістю, а і нашими діями. Бо ми самі, обурюючись роллю медведчука в справі Стуса і тим, що сцени про це вирізали з фільму, - детабуіровали ім'я медведчука, почали про нього говорити. 
А коли ми про когось говоримо, тим самим ми звикаємо до його образу. Полярність розмов при цьому неважлива. При цьому, ми вважали себе захисниками правди, обурюючись діям медведчука, в той самий час, працюючі на його мету, по його плану. Не здивуюся, якщо той фільм він і фінансував.

Тому я і вважаю маніпуляцію сатанінською річчу. Бо вона вивертає добро на зло, чесні емоційні імпульси людини використовує на злочінні цілі, причому, заздалегідь вираховувши саме таку реакцію.

В мене є ще кілька ланцюгів:
• Підготовка на майбутні вибори народних кандидатів - чоловіка і жінки, на вибір (невдале, не знадобилося);
• Повернення і вкид в інфопростір, використовуючі правову систему, портнова (вдале, мета поки не очевидна).

Чекаю ще логічних ланцюгів від вас, в коментах. Досить бути неусвідомленими рабами, яких водять за кільце в носу. Інколи варто вимикати праведний гнів, та будь-які емоції взагалі і послуговуватися логічно-критичним мисленням. Бо у всього, що роблять ті, що у корита і над ким нависла угроза втратити його, - є мета, тобто правда. 
І ми маємо навчитися бачити цю правду. А наше безкінечне обурення, аж ніяк не допомагає в цій справі. Воно створює емоційний шум, за яким як за завісою, робляться справи, не зважаючі на будь-які наші гнів і вимоги.

Ми маємо навчитися протистояти маніпуляціям. Ми мусимо шукати правду. Ми маємо позбавитися звички кидатися шукати виправдання і генерувати версії на захист. Ми маємо послуговуватися фактами!

Чи ви досі вірите, що чарівні папірці портнова ув'язнять порошенка?

Юлія Федорова. 22.06.2019

Остання зміна: Субота, 22 червня 2019 20:14

Перший Національний Український Конгрес

-2°C

Kyiv, Ukraine

Mostly Cloudy

Humidity: 80%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019 -1°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -3°C -5°C