Перший Національний Український Конгрес

Увійти
.

«Моя промова перед учасниками Обітниці». Юлія Федорова

  • Опубліковано в Статті

Восени 1959 року молодий мешканець Нью-Йорка, син італійських імігрантів, який вже встиг відслужити в Армії два роки, надійшов на службу до Департаменту поліції Нью-Йорка.

Його звали Френк Серпіко і він прийшов в поліцію щоб служити і захищати. Вісім років він працював патрульним, потім два роки в Бюро криміналістичних досліджень, заповнюючи дактилоскопічні карти. І ось, нарешті, був переведений на службу в якості секретного агента, що є великим досягненням в кар'єрі поліцейського.
При несенні служби він з жахом виявив налагоджену систему рекету і кришування з боку поліцейських. Він відмовився брати у цьому участь.
У 1967 році Серпіко надав звіт з достовірними даними про систематичну корупцію. Цьому звіту не давали ходу майже три роки. Знайшовся офіцер з служби внутрішніх розслідувань, який намагався допомогти рушити справу з місця. Марно. Тоді Серпіко наважився звернутися до журналістів.

25 квітня 1970 року "Нью-Йорк Таймс" на своїй головній сторінці опублікувала статтю про коррупцію в Департаменті поліції Нью-Йорка. Мер створив комітет, який згодом було перетворено у Комісію. Цю Комісію очолив федеральний суддя на прізвище Неппо і з цією назвою Комісія Неппо і увійшла в історію.

3-го лютого 1971 року в ході затримання в житловому будинку банди наркоторговців Серпіко був поранений пострілом в обличча впритул. Троє офіцерів поліції, які були на цій операції, не допомогли спливаючому кров'ю Серпіко і не повідомили диспетчера про отримання офіцером поранення. Престарілий сусід наркоторговця викликав швидку допомогу і залишався з Серпіко.

В лікарні Серпіко відвідав мер і поліцейській уповноважений. Серпіко була забезпечена охорона.
Обставини поранення і всієї поліцейської операції одразу викликали пересуди. 3-го травня 1971 року газета "Нью Йорк Метро Мегазін" опублікувала статтю про офіцера Серпіко "Портрет чесного поліцейського".
10- го травня 1971 року Серпіко дав свідчення Коміссії Неппо на лейтенанта Департаменту поліції Нью-Йорка, який був залучений в схеми стягування плати з підпільних гральних закладів. Френк Серпіко став першим в історії офіцером поліції, який дав свідчення про випадки коррупції в Департаменті поліції Нью-Йорка.
Які наслідки мала справа Серпіко.

Коррупційна система в Департаменті поліції Нью-Йорка була знищена. Була проведена реорганізація служб, їх повноважень і противаг. Одночасно переглянуті стандарти фінансової і соціальної захищенності поліціянтів. Ім'я Серпіко стало нарицательним. Корупційна система була зламана. Однією людиною, яка не погодилася засунути своє сумління в кишеню. Яка пішла проти "своїх", порушила кругову поруку, витримала зневагу і знущання колег. В історічній перспективі Серпіко надав натхнення на зміни на краще, проклавши шлях іншим незламним борцям з виразками суспільства.

Чи можлива перемога українських Серпіко? Студента, який кричить на випускній церемонії, що купив діплом, працюючи у Польші? Чоловіка, якій відмовляється розмитнювати авто? Депутата, який намагається пройти проміж капель і зберегти честь і гідність у Верховній Раді? Активіста, який зупиняє концерт московського артиста під час війни? Власника магазина автозапчастин, який відмовляється платити дань очільнику правоохоронного органу? Чи можлива їх перемога над корупційною системою в Україні? Ні! Бо Френк Серпіко спирався на власні непохитні принципи, на громадянське суспільство і на підтримку вільної преси. В Україні Серпіко мав би тільки власне сумління.

Тому для зламу олігархічної коррупційної системи в Україні ми маємо пійти іншим шляхом боротьби. Не відчайдушною сміливістю одиниць. А об'єднанням людей честі і дії в організацію, яка здатна діяти і захистити своїх членів. В нас нема чинників, на які ми можемо спиратися: ні громадянського суспільства, ні вільної журналістики, ні підтримки чесних політиків, ні громадських авторітетів, окрім давно померлих. Всього перерахованого практично не існує в Україні. Ми з вами, самі, маємо творити історію боротьби.
Перед нами стоїть задача створити, розбудувати організацію, яка має два грандіозних завдання:

  • 1. Створити політичне середовище на принципах правди, честі, здорового глузду, безкомпромісності - для формування політичної команди, спроможної провести анігіляцію конструкції під назвою "Радянська Україна" і здатною закласти конструкцію "Сучасна Україна".
  • 2. Створити потужний народний Рух, організований в парамілітарну структуру, де діє Статут, Кодекс Честі і чітке підпорядкування. Цей Рух має привести політичну команду до влади, контролювати її і зламати спротив старої системи.

Тобто ми маємо створити системну, по всім напрямкам, опозицію володарюючому в Україні олігархічно-феодальному рабовласницкому устрію. Відчайдушні акції одинаків чи купки однодумців, або імпульсивні народні локальні протести, або партійно-виборна діяльність, або симуляція самоврядування громад - не здвинуть систему ні на міліметр.

Повертаючись до двох задач, повторюся, грандіозних, які ми має вирішити. Що потрібно для їх виконання?
По-перше, і це головне, нам потрібна ідеологія, програма. Бо об'єднати людей на підставі ненависті до олігархії і бажання нормального життя, можна. Але таке ситуативне, імпульсивне об'єднання працює в момент революційного підйому, коли треба знищувати.
Наша ж кінцева мета - не просто демонтування олігархату, а саме побудова сучасного суспільства класичного капіталізму. Чесної країни вільних людей, з мінімальним втручанням держустанов в життя громадянина (до речі, це торкається не тільки поганих традицій бюрократії і свавілля чиновників, але це і чесна відмова від квартир, корів і пайків з держбюджету). Ця умова - гуртування навколо ідеології, - виконується в нашому Русі.

Ми маємо харизматичного лідера, ідеолога, провідника, наша політика грунтується на ідеях Рустама Ташбаєва. Які будуть оформлені в Програму Ташбаєвського Руху і прийняті на Другому Національному Українському Конгресі. Наш лідер не продасться за місце в парламенті чи посаду в міністерстві, не продасть наші голоси, не буде домовлятися за нашими спинами і його не дістати ворогам. По цьому напрямку - ідеологічному - наш Рух захищений.

Друга умова для виконання наших задач: безкомпромісність, чесність, відраза до брехні, дотримання Кодексу Честі, відкритість. Інакше ракова пухлина корупційної системи проковтне і нас.
Ми не маємо боятися. Ми не маємо втомлюватися. Ми не маємо відступати.

Тож, вітаю вас з обітницею, побратими і посестри!
До справ, друзі!
Вперед, до перемоги!

Джерело: Моя промова перед учасниками Обітниці.

Остання зміна: Понеділок, 11 березня 2019 12:24

Перший Національний Український Конгрес

-2°C

Kyiv, Ukraine

Mostly Cloudy

Humidity: 80%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019 -1°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -3°C -5°C